Meediatiim

Meediatiimi liikmed aitavad kajastada koolielu ja -ürituste melu, tegelevad kooli Instagram´i postituste, fotode ning videoklippide tootmisega.

Rahumäe põhikoolil on oma MeediaTiim, kuhu ootame liituma 6.–9. klassi õpilasi.

Meiega liitumiseks ei pea kindlasti olema professionaal, sest me kõik alustame kusagilt ja õpime üheskoos oma vigadest.

Meediatiimi eelis on võimalus osaleda põnevatel väljasõitudel ja loengutel.

Küsimuste korral pöörduge palun õpilasesinduse või Tiina Treiboldi poole.

Registreerimine: Meediatiimi registreerimine

NB! Esimene kohtumine toimub K 27.09.23 kell 15.15 Wifis.

PS! Meediatiimis osalemine on tasuta!

Meediatiimi Prangli reis 2022/23

Meediatiimi reis 22/23

Rahumäe kooli meediatiim käis külas Prangli saare koolil

8. juunil 2022

Rahumäe kooli meediatiimi väljasõit Prangli saarele oli igati väärika tööga ära teenitud, sest mõelge ise – sel aastal sai pildistatud 77 kooliüritust!

Prangli saarel võttis meid vastu Prangli kooli direktor Tiina Piirisaar, kes tegi väikese ringkäigu koolimajas, jutustades samal ajal Prangli saare pärimusi ja rahvajutte. Sealt suundusime edasi Prangli rahvamajja, kus tutvusime Jaanus Orgussaare söemaalide näitusega.

Fotonäitusel, mis samuti rahvamajas asus, valisime välja oma lemmikud ja tegime kaaslastele pildianalüüsi koos põhjendusega. Arvamused võivad tõesti väga erinevad olla, aga neid tuleb osata põhjendada!

Edasi külastasime oma tiimi lugemishuviliste liikmete soovil Prangli raamatukogu, kus tagasihoidlik raamatukoguhoidja andis meile põgusa ülevaate saare elust-olust.

Huvitav oli, et Prangli saarel on looduslikud maagaasi puuraugud. Nende peal on võimalik grillida. Otsisimegi üles maagaasi väljumise asukoha ja süütasime tule. Seejärel väisasime aurulaeva Eestirand mälestuspaika, millele järgnes pikk ja piisavalt tempokas mereäärne matk saare tippu.

Prangli kiriku juures leidsime üles 1920. aastal varanduse tõttu mõrvatud pranglilaste haua, millest olime enne kuulnud ka direktrissi pajatustes. Sellele järgnes igati oodatud grillimine turismitalus, kus perenaine meie jaoks juba aegsasti söed hõõguma oli pannud. Ettevalmistatud mängude jaoks jäi aga aega liialt napiks. Perenaise lahke pakkumise peale tutvusime saare põlistalu mitmekesise tõusorti kana- ja kukekarjaga.

Reis Pranglile oli elamusterohke ja parajalt tempokas. Pildistasime neljas kategoorias. Õnneks vedas meil ilmaga.

Täname südamest Rahumäe kooli juhtkonda, kes meie reisi igati toetas! Oskame seda kui preemiat hinnata. Aitäh kõigile senistele meediatiimi liikmetele koolielu visualiseerimise ja kajastamise eest!

Meediatiimi järgmine aasta tuleb taas täis tööd ja väljakutseid!