Tervisemeeskond

logo

Loovus, õppimine ja hoolimine toob tervise!

Mis on tervisemeeskond?

Tervisemeeskond soovib oma tegevustega edendada vaimset tervist ja parandada kogu koolipere toimetulekut aktiivse tegevuse, koolituste, praktikumide ja väljakutsete kaudu. Tervisemeeskonna eesmärk on väärtustada liikuma kutsuva kooli ja kogupäevakooli programmi kaudu nii õuesõpet kui ka vaba aja veetmist õues, luues sellega kaasaegseid õpivõimalusi. Tervisemeeskond kohtub 2 korda kuus esmaspäeviti kell 15.00-17.00. Täpsem info tervisemeeskonna mentorilt Epp Pruunsilt, epp.pruuns@rahumae.edu.ee.

Meie tegemisi

2021/22. õppeaastal kutsusime taas ellu Rahumäe tervisemeeskonna, kuhu kuulus 7 põhiliiget, laiendatud koosseisus oli kokku 11 liiget. 2022/23. õppeaastal kuulub meeskonda juba 13 liiget.

2021/22. õppeaasta prioriteet oli suurendada õpilaste liikumisaktiivsust vaimse tervise toel. Selleks kasutasime peamiselt kogupäevakooli ja liikuma kutsuva kooli programmi tegevusi. Korraldasime teemapäevi, loenguid ning väljakutseid. Populaarsemad neist olid sammumeistrite väljakutse vaimse tervise nädalal, praktilised töötoad ja loengud õpilastele ning kolleegide märkamine ja tunnustamine.

Tervisemeeskonna 2022/23. aasta eesmärk on kogu koolipere vaimse tervise edendamine ja toimetuleku parandamine aktiivse tegevuse, koolituste, praktikumide ja väljakutsete kaudu. Lisaks aktiveerime liikuma kutsuva kooli ja kogupäevakooli programmi abil õuesõpet ja vaba aja veetmist looduses, luues nende abil kaasaegseid õpivõimalusi ning täiendades õueinventari.

Tegevuse eesmärk on tuua tähelepanu keskpunkti õppijate ja koolitöötajate tervisekäitumine. 

Meie jaoks on olulised teemad liikumine, vaimne tervis, sh emotsionaalne tasakaal, terved suhted, üksteise märkamine ja tunnustamine, tervislik toit, uni jpm. Valmistame lastevanemate jaoks ette õpiürituste sarja “Koos koolis”.

Tegevuskava

2022/23 Loe siit!

Tervisemeeskond

Katri Kõrts, ÕE esindaja