Tervisemeeskond

Loovus, õppimine ja hoolimine toob tervise!

Mis on tervisemeeskond?

Tervisemeeskond soovib oma tegevustega edendada vaimset tervist ja parandada toimetulekut kogu kooliperes läbi erinevate aktiivsete tegevuste, koolituste, praktikumide ja väljakutsete. Läbi Liikuma Kutsuva Kooli ja Kogupäevakooli programmi kaudu soovime väärtustada õuesõpet ja vaba aja veetmist õues luues kaasaegseid õpivõimalusi. Tervisemeeskond kohtub 1 korda kuus teisipäeviti kell 15.30-17.00. Täpsem info tervisemeeskonna mentorilt Epp Pruuns´ilt, epp.pruuns@rahumae.edu.ee.

Meie tegemisi

Tervisemeeskond taaselustati 2021/22 õppeaastal ning tänaseks kuulub tervisemeeskonda 14 liiget.

Tervisemeeskonna jaoks on olulised teemad liikumine, vaimne tervis, mh emotsionaalne tasakaal, terved suhted, üksteise märkamine ja tunnustamine, tervislik toit, uni jpm. Kõikide tegevuste eesmärk on tuua tähelepanu keskpunkti õppijate ja koolitöötajate tervisekäitumine.

2021/22 õppeaastal prioriteediks oli liikumisaktiivsuse suurendamine läbi vaimse tervise, kasutades peamiselt kogupäevakooli ja Liikuma Kutsuva Kooli tegevusi. Korraldati teemapäevi, loenguid ning viidi läbi erinevaid väljakutseid. Populaarsemad olid sammumeistrite väljakutse vaimse tervise nädalal, praktilised töötoad ja loengud õpilastele ning kolleegide märkamine ja tunnustamine.

2022/23 õppaasta eesmärkideks on tervisemeeskonnal vaimse tervise edendamine ja toimetuleku parandamine kogu koolipere seas läbi erinevate aktiivsete tegevuste, koolituste, praktikumide ja väljakutsete. Lisaks aktiveerime läbi Liikuma Kutsuva Kooli ja kogupäevakooli programmi õuesõpet ja vaba aja veetmist looduses luues kaasaegsed õpivõimalused ja õueinventari.

2023/24 õppeaastal on jätkuvalt prioriteediks vaimse tervise edendamine nii õpilaste kui koolitöötajate seas. Jätkame traditsiooniliste väljakutsete, kampaaniate ja tegevustega. Väljatöötamisel on esmaabi koolituste programm koostöös erinevate koostööpartnerite. Maailmahariduse raames käsitleme prügi sorteerimise teemasid. Teeme tihedat koostööd School Food 4 Change programmiga tõstmaks õpilaste, õpetajate ja kogukonna toiduteadlikkust.

Tegevuskava

2023/24 Vaata siit!