Lugemissaal

Kuula vaikust!

Lugemissaal ootab Sind, kui Sa vajad vaikust, et tegeleda õppetööga, lugeda raamatut või ajakirja, pidada vestlusi sõbra või meeskonnakaaslasega.

1. üritus sarjast “Lugemine loeb”

5. oktoobril osalesid 2. klassid lugemissaali üritusel "Lugemine loeb". Oma lemmikraamatut "Aatomiku juhtumused" luges ette kehalise kasvatuse õpetaja Janno Abner. Õpetaja Nele Mariste tutvustas uusi raamatuid "Väike vunts" ning "Piia präänik ja bandiidid".

2. üritus sarjast “Lugemine loeb”

Lugemissaali ürituse “Lugemine loeb" 2. kohtumine toimub seekord 4. klassidele 22. oktoobril kell 10.30. Külla tuleb lastekirjanik Kadri Hinrikus, kes tutvustab oma uut raamatut "Elevant".

3. üritus sarjast “Lugemine loeb”

Õpetaja Eve Rohtla loeb 12. novembril kell 10.25 3. klassidele ette oma lemmikraamatut "Pan Kleksi akadeemia". Õpetaja Nele Mariste tutvustab Andrus Kivirähki raamatut "Tilda ja tolmuingel".

4. üritus sarjast “Lugemine loeb”

13. detsembril kogunesid lugemissaali 1. klasside õpilased, et saada osa neljandast "Lugemine loeb" üritusest. Õpetaja Johannes Vergi luges ette oma lapsepõlve lemmikraamatut "Viplala lood" ning õpetaja Nele Mariste tutvustas jõuluraamatut "Väike põhjapõder". Ühiselt meisterdati ka jõulukuusk, mis jäi lugemissaali ehtima.

5. üritus sarjast “Lugemine loeb”

18. märtsil kogunesid lugemissaali “Lugemine loeb” üritusele 3. klassi õpilased ning õpetaja Gea Tüksammel luges ette oma lapsepõlve lemmikraamatut, Ellen Niidu “Suurt maalritööd”. Õpetaja Nele Mariste aga tutvustas Ilmar Tomuski uut lasteraamatut “Kops läks üle maksa”.

6. üritus sarjast “Lugemine loeb”

12. mail kogunesid lugemissaali 3. klassi õpilased kuulama õpetaja Liane Rohtmäe lapsepõlve lemmikraamatut, milleks oli  Astrid Lindgreni “Pipi Pikksukk”. Uue raamatuna tutvustas raamatukoguhoidja Tiiu  Kitsiku teost "Herkülo Büroo".

7. üritus sarjast “Lugemine loeb”

2. juunil loeb 4. klassidele oma lapsepõlve lemmikraamatut ette õpetaja Anne Piibur. Tema lemmikteos oli P. Berna “Peata hobune”. Samas tutvustati ka Reeli Reinausi uut lasteraamatut “Täiesti tavaline perekond”.

8. üritus sarjast “Lugemine loeb”

Õpetaja Kai Koort loeb raamatut G. Oster "Õuduste kool" ja õp. Nele Mariste tutvustab uut lasteraamatut S. Harris " Topelt Felix!

9. üritus sarjast "Lugemine loeb"

10. veebruaril peeti Rahumäe kooli raamatukogus järjekordne "Lugemine loeb" üritus. Seekord kogunesid raamatukokku 1. klasside lugemishuvilised lapsed. Külla tuli õp Sirje Piiling, kes tutvustas ja luges lastele üht oma lapsepõlve lemmikraamatut. Selleks oli H. Chr. Anderseni “Pöial-Liisi”. Õpetaja Sirjet lummasid nii südamlik muinasjutt kui ka Siima Škopi imelised illustratsioonid. Koos vaadati pilte ja kuulati lugu. Õpetaja Nele Mariste tutvustas lastele aga uuemat lasteraamatut. Markus Saksatamme “Ulakas vorst ja nutitelefon” rõõmustab lugejaid lustakate lugudega loomadest, lastest ja isegi toiduainetest. Raamatus seiklevad klimbid, koerad, ninakollid ja jonnipunnid. Saksatamme lood on lühikesed ja väikesele lugejale jõukohased. Lapsed kuulasid huviga, mõtlesid kaasa ja itsitasid mõnuga.

Lugemissaalis on Sinu kasutuses õppetööks vajalik lauaarvuti ning printer.

10. üritus sarjast "Lugemine loeb"

9. märtsil on raamatukogus “Lugemine loeb” 10. üritus 4. klassi õpilastele. Külas on eesti keele ja kirjanduse õpetaja Tiina Lättemäe Aino Perviku raamatuga "Arabella, mereröövli tütar". Õpetaja Nele Mariste tutvustab aga pisut uuemat kirjandust, Reeli Reinausi põnevusraamatut "Saladuslik päevik". Kohtume neljapäeval, 9. märtsil kl 9.25 lugemissaalis.