Kuidas luua lapsele eKooli kontot?

Siit leiad juhendi, kuidas luua õpilase eKooli konto.

Enne, kui hakata looma eKooli kontot oleks vajalik, et teaksite vajaminevaid andmeid ja omaksite lapse nimel töötavat emaili aadressi.

Reeglina pole lapsevanemal lapse andmetega (isikukood, aadress, telefon, jne) probleeme. Suurim probleem on tavaliselt Gmaili aadressiga.

  • 1. põhjus – emaili aadressist saab lapse kasutajatunnus eKoolis ja see ei tohiks kattuda kellegi teise (näiteks Lapsevanema) kasutajatunnusega.
  • 2. põhjus – eKooli konto aktiveerimiseks saadetakse sellele meilile link, mida tuleks kasutada loetud tundide jooksul. Vastasel korral eKooli konto ei aktiveeru.

Rahumäe Põhikoolis on kõigile õpilastele loodud õppe eesmärgil Gmaili aadress: eesnimi.perenimi@rahumae.edu.ee. Klassijuhatajalt saadud esmane parool sisenemiseks tuleb välja vahetada esimesel võimalusel. See Gmaili konto jääb ka eKooli loodava konto kasutajatunnuseks.

Kui kõik vajalik on olemas tuleks minna eKooli avalehele. Selleks sisestage veebisirvija aadressireale ekool.eu

Avaneb avaleht:

Nüüd valige, millist sisenemist hakkab laps kasutama. Soovitan tungivalt emaili põhist. Sellest aknast valige Loo konto.

Nüüd avaneb konto loomise esimene leht:

Kõik väljad tuleks täita vastavalt õigekirja reeglitele. Nimi algab suure tähega ja edasi väiketähed. Näiteks: Maali Meri

Kui isikukood on õigesti kirjutatud täituvad automaatselt ka väljad Sünnikuupäev ja Sugu. Vea korral parandage Isikukood õigeks.

Kui kõik on õige vajutage nuppu Edasi. Avaneb järgmine aken, kus tuleb täita aadressid:

On oluline, et täidaksite ka need väljad korrektselt ja seejärel vajutaksite nupule Edasi. Avaneb uus aken:

Oluline, et meili aadress on töötav ja te saaksite loetud tundide jooksul sinna sisse.

Salasõna valikul oleks hea, et see ka lapsele meelde jääks. Samas ei ole soovitav kasutada Lapse nime või teisi temaga seotud sõnu.

Kui olete sisestanud Emaili ja salasõnad vajutage nupule Loo konto

Kui andmetes oli viga – näiteks salasõnad ei klappinud – märgitakse vigased väljad punasega. Parandamiseks sisestage korrektsed andmed.

Kui kõik õige, teatab eKool, et konto on loodud ja selle aktiveerimislink on saadetud emailile.

Konto aktiveerimiseks tuleb Teil logida lapse eposti kontole ja avada eKoolilt tulnud kiri. See sisaldab aktiveerimis linki, millel tuleks klikkida.

Oleme jõudnud seisu, kus meil on aktiveeritud eKooli konto aga meil ei ole veel ühendust kooliga.

Ühenduse saamiseks tuleb logida oma eKooli kontosse ja ekraani vasakus ääres on Teie lapse nimetähtedega märgike. Otse selle all peaks olema selline märk

Sellel märgil klikkides avaneb koolide otsimise aken, kus paremal pool on kaart ja vasakul pool koolide otsimiseks mõeldud väli. Tippides sinna Rahumäe saame paremale poole kaardi, millel on näidatud kooli  asukoht ja vasakul koolide nimed. Valides siit Rahumäe Põhikool avaneb kaardi peal järgmine aken:

Selles aknas tuleks lapsele kontot tehes valida „Olen õpilane, palun juurdepääsu koolile“. Avaneb õpilase taotlus. Sellel pildil on musta värviga kaetud aladel Teie lapse andmed.

Oluline! Palun märkige linnuke ruutu Nõustun jagama infot kooli personaliga. Kui seda linnukest ei ole – on oluliselt raskendatud infovahetus Teie lapse ja kooli vahel.

Vajutage nupule Saada taotlus.

See taotlus saadetakse kooli eKooli administraatorile. Tema kontrollib – kas kõik andmed vastavad koolis olevatele andmetele ja seejärel kinnitab taotluse.

Kuna eKooli administraator ei ole 24/7 eKoolis ise sees võib kinnitamine toimuda mõningase viivitusega.

NB! Kui konto on loodud, lae mobiiltelefoni alla tasuta mKooli äpp: https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.ekool.app&hl=et&gl=US . Siis näed kõiki teateid, hindeid puudumisi jne, mis Teie lapsega seotud on, koheselt! Samuti on kiire ja mugav teavitada õpilase puudumisest.

Teie laps pääsebki ise oma  õppimistele ligi, samuti näete koheselt eKoolis toimununud muudatusi oma mobiiliekraanil.