25. mai 2022 | Koolielu

Unicorn squad

Tänavu aprillis alustas Rahumäel aktiivsete lapsevanemate algatusel tegevust Unicorn Squad 🦄ehk tüdrukute tehnoloogiaring. Selle eesmärk on kasvatada praktiliste ja põnevate ülesannete kaudu tüdrukutes huvi tehnika, robootika ja loodusteaduste vastu.

Ükssarvikute ring sobib Rahumäe kooli väga hästi, sest loovust meil jagub, ja kui loovus ühendada tehnoloogiaga, siis alles hakkavad maagilised asjad juhtuma!

Esimeses tunnis oli tüdrukutel hea võimalus ehitada pöördlava, teise tunni teema oli jõuõlg ja kolmandas tunnis avanes hea võimalus luua lühike animatsioon.

Ootame põnevusega, kuhu meie Rahumäe ükssarvikud välja jõuavad!

Uniqorn Squad on üle-eestiline ettevõtmine, mis üritab tegeleda peamiselt kahe probleemiga. Esiteks on Eurostati andmetel Eestis tehnoloogiavaldkonna spetsialistidest vaid 21,8 % naised. Teiseks valitseb 7-12aastaste laste STEAM- (e. k. MATIK) huviringides tugev sooline ebavõrdsus (iga 10 poisi kohta osaleb ringis ainult 1-2 tüdrukut).

Seetõttu on Unicorn Squad võtnud eesmärgi vähendada tüdrukute hirmu tehnoloogia ees ja suurendada nende huvi tehnoloogia ja robootika vastu juba varases eas. Ettevõtmise pikaajaline eesmärk on suurendada tüdrukute hulka, kes valivad endale IKT-ga seotud eriala.