21. apr. 2023 | Huvitegevus

Tarbekunstiringi kevadised toimetused

Näitus “Savisellid-10”

Rahumäe kooli tarbekunstiringi lapsed osalesid Eesti laste ja noorte keraamikakonkursi  näitusel „Savisellid-10”. Konkursile laekus üle 650 taiese 86 koolist ja huvikoolist, tööd valmisid 107 õpetaja juhendamisel ning näitust saab imetleda  27. aprillini Kuninga tänav 6 asuvas Kullo lastegaleriis.

Välinäitus “Kõlapilt”

Eesti Kunstikoolide Liit ja Kunstihariduse Ühing korraldab välinäituse “Kõlapilt” sooviga anda oma  panus noorte laulu- ja tantsupeole. Välinäitus on Tallinna linnaruumis üleval kümnel  erineval alal 20. juunist kuni 3. juulini 2023 ning eksponeeritud on ca 100 kooli õpilaste tööd.

Näituse sisu on ajendatud laulupeo repertuaarist, õpilased illustreerivad tänavuse laulupeo laule. Üks Rahumäe Põhikooli esindavatest töödest, 8.a õpilase Taavi Kaarel Inno skulptuur,  valmis loovtööna. Skulptuur kujutab autori armastust muusika ja koorilaulu vastu. Vorm on seest õõnes, sinna sisse on asetatud väike kõlar. Kõik pillid ning laulja on omavahel avadega ühendatud, neid mööda liigub heli kujust välja. Taustaks valmis akvarelli-pliiatsitehnikas töö  “Las jääda ükski mets”, mis on inspireeritud samanimelisest laulust.

Õpilasi juhendas Heddi Veske.