8. okt. 2024 | Projektid

Õpirändeprojekt on lõpusirgel

Tallinna Rahumäe Põhikooli Erasmus+ õpirändeprojekt “Koostöö ja sünergia arendamine, õppemeetodite kaasajastamine ja multikultuurse õpikeskkonna loomine rahvusvahelise kogemuse vahetuse toel” (1.10.2023 – 31.10.2024) on jõudnud lõpusirgele. 

Projekti eesmärk oli toetada kaasaegse õpikäsituse eri tahkude rakendamist Rahumäe koolis. Soovisime 

  • saada ja vahetada kaasaegse õpikäsituse kogemusi rahvusvahelisel tasandil (sh kaasav haridus, multikultuurne klassiruum jm);
  • luua nii koolimaja sees kui väljas kaasaegset õpiruumi, mis annab õpilasele võimaluse liikuda ja liikumise kaudu õppida;
  • toetada oma õpetajaid kui elukestvaid õppijaid.

Projekti käigus osalesid Rahumäe kooli õpetajad ja tugispetsialistid järgmistel töövarjutustel ja kursustel: 

  • Töövarjutus Le Mansi (Prantsusmaa) partnerkoolis Ècole de l`Epau 2023. aasta novembris.  Tutvuti kaasaegse õpikäsituse ja kaasava hariduse rakendamisega, õppega multikultuurses klassiruumis, nutivaba koolikeskkonna rakendamisega, võõrkeelte õppimise ja õpetamisega. Lisaks andsid õpirändel osalenud õpetajad Hannes Udde, Kaie Riidak, Mare Valk ja Luule Vergi ka ise mitu tundi, kus nad tutvustasid õpilastele Eestit.
  • Töövarjutus Raumas (Soomes) Hj Nortamon Peruskoulus 2024. aasta märtsis. Õpirändel osalenud õpetajad Inkeri Lepasaar, Liane Rohtmäe, Ulrike Morel ja Triinu Orumaa vaatlesid sealseid ainetunde ja õpitegevusi, tutvustasid oma kooli ning kohtusid kooli juhtkonna liikmete ja erinevate spetsialistidega, et saada ülevaade Soome haridussüsteemist ning Rauma partnerkooli eripärast, õpetamis- ja õppekultuurist, uus-sisserändajatest õpilaste sisseelamisprogrammist.
  • Töövarjutus IEA Oriol Martorelli kooli Barcelonas (Hispaanias) 2024. aasta aprillis. Õpetajad Nele Mariste, Grettel Sokolov, Tiina Truuts ja Margit Sondla külastasid meie ammust partnerkooli, kellele olime kaaslaseks I kooliastme võõrkeelte õppimise projektis. Meie õpetajad tutvusid nii Hispaania kui Kataloonia hariduse, kultuuri ja keelega, kui said osa erinevatest ainetundidest ja lõimitud õpitegevustest. Eriti menukaks osutusid meie õpetajate juhendatud Eesti-teemalised ainetunnid, kus lauldi eesti keeles ja tantsiti eesti rahvatantse.
  • Osalemine inglise keele kursusel Dublinis (Iirimaal) 2024. aasta mais. Inglise keele kursusel parandasid oma keeleoskust õpetajad Tiina Lättemäe ja Katrin Viinapuu. Lisaks keeleoskusele said nad teadmisi Iiri kultuurist, loodusest, ajaloost ja hariduselust,  tutvustasid Eestit ja Rahumäe kooli ning sõlmisid tutvusi Erasmus+ projekti jätkuks.
  • Osalemine aktiiv- ja õuesõppekoolitusel Reykjavikis (Islandil) 2024. aasta augustis. Õpetajad Ulrike Morel ja Gea Tüksammel said palju häid mõtteid ja inspiratsiooni, kuidas Rahumäe koolis rakendada õppijaid aktiveerivaid ning liikuma innustavaid töövõtteid. Lisaks näidati ise Eestis rakendatavaid aktiivõppe tegevusi, tutvustati Eesti kultuuri ja rahvustoite ning sõlmiti kontakte edasiseks koostööks.

Kõik õpirändajad jagasid oma muljeid ja tutvustasid saadud kogemusi õpetajate iganädalases koostöötunnis, tegid näidisharjutusi ning meeskonnapõhiseid arutelusid. Nii on õpirännetelt kogunenud korralik pagas, mille abil saame oma kooli paremaks muuta. Päris mitu uut ideed on juba leidnud tee klassiruumi ning kindlasti jõuavad muudatused kooliellu veel järgnevail aastailgi. Väga hea meel on tõdeda, et peatselt on algamas juba järgmine Erasmus+ projekt, millest ootame samuti uusi võimalusi oma koolielu paremaks muuta.

Projekti toetas Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse agentuur Erasmus+ programmist ning seda kaasrahastas Euroopa Liit.