31. jaan. 2023 | Koolielu

Külas on Kristiina Ehin ja Silver Sepp

LUULE PUUDUTUS

“Igas luuletuses elab üks pilt või üks mõte või üks lugu või üks heli või üks mäng või üks kõla… Igatahes midagi…”

Reedel, 27. jaanuaril 7. klasside kirjanduse ja draamaõppe lõimitud tunnis olid külas Kristiina Ehin ja Silver Sepp.

Kohtumise alguses jäi saal hiirvaikseks, kui Silver (Sepp) lummas publikut pudelihelidega. Üllatuspillilood vaheldusid Kristiina (Ehini) emotsionaalsete luuletustega. Kristiina siirad värsid elust, loodusest, inimestest  mõjusid väga noortele kuulajatele. – – –  “Seda luuletust kuulates saate naerda ka…” julgustas Kristiina, kui  esitas luulepala poja juuksuri juures käigust. – – –   Kristiina näitas, rõhutas, kuivõrd kena ja põnev on meie emakeel, kutsudes üles ikka luuletusi lugema ja ennast leidma.

Vaata pildigaleriid

Silver aga võlus välja veel helisid naelapillilt ja isegi suuskadelt! Muusikul oli eriline mõju publikut kaasata oma mõnusa jutu ja hasardiga. Kohtumine lõppes tema tuntud looga:

“Igaühe hinges on revolutsioon.

Lase südamel rääkida.

Igaühe hinges on revolutsioon.

Lase hingel hingata …”

Tund möödus erilise (fantaasia-) muusika ja õrna, ilusa ja vallatu luule lainel.

Tekst: Anne Piibur

Kuula suusamuusikat siit:

Külas käisid Kristiina Ehin ja Silver Sepp

27. jaanuaril täitus Rahumäe kooli aula luule ja lauluga, sest 7. klasside kirjanduse ja draamaõppe õpilastel olid külas luuletaja Kristiina Ehin ning muusik Silver Sepp.

Veebruaris on 7. klassid luule lainel, sest kirjandus- ja draamaõppe kuu teema ongi luule oma eri vormides. Uuritakse nii klassikalist, vabavärsilist kui ka sürrealistlikku luulet. Tundides tutvutakse teiste hulgas nii Kristiina Ehini kui ka tema luuletajast isa – sürrealismi vanameistri – Andres Ehini luulega.

Sestap oli õpetlik ja südantsoojendav kuulata Kristiina Ehini enda esitust ja luulevalikut luulekogudest “Kohtumised”, “Janu on kõikidel üks” ja “Janu on kõikidel kaks”.

Luule vaheldus muusika ja muusika luulega ning kirjaniku vaherepliikidest jäi kõlama mõte: “Ükski luuletus pole kunagi üksi. Kõik toetub millelegi, iga luuletus on mõne teise luuletuse laps.” Tänapäevane looja teeb kummarduse eelkäijatele ja aegumatule klassikale, millest võrsub omakorda midagi värsket ja uut.

Nii tekitasid palju elevust ka Silver Sepa muusikalised vahepalad omaloodud pillidel, sest uskuge või mitte, ka Värska pudeli, vanade puusuuskade või iidse võrgukuivatusalusega on võimalik vägagi tänapäevast muusikat luua.

Oleme saadud elamuste eest väga tänulikud esinejatele Kristiina Ehinile ja Silver Sepale. Teeme suure kummarduse kontserdi korraldajale Mart Kampusele ning täname südamest kooli, tänu kellele kirjanduse ja draamaõppe lõimingu tunnid teoks saavad.

Tekst: Tiina Lättemäe