5. dets. 2022 | Koolielu

Muljeid korvpalliturniirilt “Rahukas”

24. novembril toimus meie koolis peale kaheaastast koroonaviirusest tingitud pausi traditsiooniline korvpalliturniir “Rahukas”. Võistlustele registreerus õpilaste ja õpetajate tiimiga kokku üllatavalt palju osalejaid, täpsemalt kaheksa meeskonda, kes kõik tulid väljakule medalimõtetega.

Võistkonnad olid moodustatud aastatel 2001-2021 lõpetanud vilistlastest. Mängud toimusid kahes neljaliikmelises alagrupis, kust võitjad said finaalmängule, teise koha omanikud pronksimängule ning ülejäänute jaoks oli selleks korraks turniir lõppenud. Kuna hommikuni keegi mängida ei tahtnud, siis oli ühe mängu pikkus kaheksa minutit. 

Tihedast kadalipust suutsid end finaalmängule murda 2021. ja 2018. aasta võistkonnad. Kohtumine oli väga emotsionaalne ja võitluslik ning lõpuks suutis 2021. aasta tiim mängu Kevin Jõesoo juhtimisel tulemusega 13-8 enda kasuks kallutada. Kolmanda koha saavutas 2001.-2003. aasta lendude koondvõistkond.

Nii et veri ninast väljas võitlesid ka kooli praegused õpilased, kes pidid siiski tunnistama kõigi kolme vastase nappi paremust ja seetõttu alagrupist edasi ei pääsetud. Eelnevatel aastatel enamasti finaali jõudnud õpetajate võistkond sai seekord kiirelt aru, et vana rasva pealt ei tee enam midagi ära ja neil tuli leppida neljanda kohaga. Kuulduste kohaselt on juba alustatud intensiivsete treeningutega, et järgmisel aastal olla jälle kõige kõrgemas mängus.

Turniiri esikolmik sai auhinnaks diplomid ja tehnoloogiaõpetaja Martin Kuuma juhtimisel valminud puidust medalid ning võitjad läksid lisaks koju ka karikaga. Täname kõiki, kes turniiri oma panuse andsid!

Kehalise kasvatuse õpetaja Karli Saar

Pildistas meediatiim: Lisete Marie, Selma