12. mai 2022 | Koolielu

Euroopa päev Rahumäe koolis

9.mail tähistatakse Euroopa ja ühtlasi ka eTwinningu päeva.
E-Twinning on Euroopa koolide virtuaalne kogukond, mille kaudu saavad koolid omavahel suhelda, koostööd teha ja projekte luua.
Nendes haridusasutuste vahelistes kodumaistes või välisprojektides on õpilastel võimalus koos omavanuste Euroopa laste ja noortega midagi koos õppida ja teha ning oma teadmisi rakendada.
Sel kooliaastal osalevad Tallinna Rahumäe Põhikooli 5B ja 5C klassi õpilased koos Poola koolidega postkaardiprojektis. Neli korda aastas saadetakse üksteisele ingliskeelseid postkaarte. Kõigi osalejate esimene võõrkeel on inglise keel.
Postkaarte meisterdavad õpilased kunstitunnis ise ja inglise keeles teevad nad sinna kindlatel teemadel sissekandeid ning loevad ette Poola laste kirjutatud kaarte.
Täname kunstiõpetaja Lianet ja inglise keele õpetaja Grettelit, kuna õpilastele väga meeldib postkaarte saata ja saada.
Õpetaja Gretteli sõnul meeldib talle projekt väga, kuna õpilastele on antud võimalus tegeleda autentsete materjalidega. See tekitab õppijates suurema motivatsiooni ja huvi inglise keele vastu.
Poola õpilaste saadetud postkaardid on praegu Rahumäe põhikooli 2. korruse stendil näitusel. Kutsume kõiki uudistama ja loodame, et järgmisel õppeaastal osaleme veelgi enamates projektides.