14. nov. 2022 | Koolielu

Ettevõtluskuu tegemised mardilaadal

November on Rahumäel nii valguse kui ka ETTEVÕTLUSKUU ning just MARDILAAT pakub ettevõtlikele õpilastele suurepärase võimaluse kätt harjutada. Laadal kaubeldakse omatoodangu ja käsitööga. Laadamelu aitavad üleval hoida 3. ja 5. klassi rahvatantsijad Ulrike Moreli juhendamisel ning DJ Mikk.

Õpilastel on mardilaadal võimalik turvaliselt oma toodangut müüa ning head ja paremat koju kaasa osta.
Sel aastal oli eriliselt rõõmustav, et ettevõtlusringi õpetaja Erika Tafenau oli õpilasele valmistanud asjalikud töölehed, mis aitasid noortel kauplejatel oma tegevust paremini ette valmistada ja hiljem tehtut analüüsida.
Lisaks annetasid kõik klassid kas osa või kogu saadud tulu Paljassaare loomade varjupaigale. Mardilaadal annetati kokku 555,5 eurot.

Aitäh, klassidele, kes annetasid: 2a, 2b, 2c, 3a, 3b, 4a, 4b, 5a, 5c, 6b, 7b, 8b !

Kõige rohkem annetas 3b klass 117, 86 eurot.

Täna, 30.11.22, külastas 7c klass Varjupaikade MTÜ-d ja viis kohale kassitoidu ja koopiapaberi, mis oli ostetud annetatud raha eest.

  1. klassidele on näitlemisklassis korraldatud lõbus marditrall – vaadatakse mardipäeva etendust, tantsitakse ringmänge ja meisterdatakse mardimaske. Marditralli juhendavad Ulrike Morel, Heddi Veske ja Reeva Kuusk.

Pildistas meediatiim/Birgit, Elis + õpetaja Kai

Õpilased kirjutavad mardilaadast Rahumäe põhikoolis

Eelmistel aastatel on mardilaat küll kahjuks ära jäänud, aga see-eest tehti tänavust mardilaata väga suurelt ning igast detailist oli näha, et kogu koolipere nautis seda üritust. 

Osalejaid oli laadal üsna palju. Kõikidel vahetundidel tegid õpilased tegusalt müügitööd ning enamik  kaupa sai ka müüdud. 

Korraldada aga polnudki mardilaata nii väga raske, sest suur abi oli helitiimist, huvijuht Reevast ning kunstitiimist. Aitäh kõigile korraldajatele ja osalejatele!

Kirjutanud: Aile Oks, 8. klass

Mardilaadast jäi sel aastal väga positiivne mulje ja korraldajad said oma ülesandega suurepäraselt hakkama. Arvan, et kogutud ja loomade varjupaigale annetatud raha läheb õigesse kohta. 

Järgmisel aastal võiks laada tagasi viia koridoridesse, sest saalis oli olemine väga kramplik ning see jäi klassidest natuke kaugele. Siiski olid kõikide klasside lauad ilusad ning saali enda kaunistused olid väga kenad. 

Koolilaadad on mu lemmikud kooliüritused ja olen neid igal aastal oodanud ning selle aasta laat ületas mu ootused. Loodan, et heategevuslaat jääb kooli traditsiooniliste ürituste hulka ka järgnevatel aastatel. 

Kirjutanud: Melioranski, 9. klass