16. märts 2023 | Koolielu

EMAKEELENÄDAL 13.-17.03.2023

Emakeelenädal Rahumäe põhikoolis

Tänavune Rahumäe põhikooli emakeelenädal, mis peeti 13.-17. märtsil, möödus  mitmekesiselt ja meeleolukalt.

Emakeelenädal algas 6.a õpilase Marisa Aruksaare koostatud vaimuka käänete Kahootiga.

1.-4. klasside õpilased said end proovile panna etteütluses ja ilusa käekirja võistlusel. Nädala jooksul loeti klassides ette lugusid ning raamatukokku tuli “Lugemine loeb” ürituse ajal lastele külla menukas lastekirjanik Kairi Look.

Teisipäeval võtsid 5.-9. klassid  mõõtu 100 sõna töös ja Scrabble`is.

Kolmapäeval võistlesid 7.- 9. klasside meeskonnad vanasõnade ja õigekirja  tundmises, proovisid kehakeeles sõnu tutvustada ning tundmatutele sõnadele tähenduse leida, kõige lõpuks tuli aga etteantud sõnadest luua uus luuletus ja see vahvalt teistele esitada.

Kolmapäeval käis 7. klasside kirjandus- ja draamaõppetunnis külas rännumees, teleajakirjanik ja kokk Priit Kuusk. 6.c ja 7.b klassil õnnestus pärast seda saada osa ka koolinoorte teatripäeva draamatunnist Eesti noorsooteatris.

Neljapäeval peeti teemakohane Digitaibu ning põhikooli iga klass valmistas nädala jooksul ette ainetundide-teemalised haikud, kujundades neist kenad postrid, mida võib näha 2. korruse õpilava kõrval ja klaasustel.

Emakeelenädala lõpetas 7.a klass efektse luulekavaga ning algklasside lapsed esitasid vahva tantsunumbri.

Emakeelenädala parimad olid

100 sõna töö 5. klasside parimad olid järgmised õpilased:

I koht – Liisbet Privoi, 5A

II koht – Marta Britta Põder, 5A

III koht – Ariane Kabin, 5B

100 sõna töö 6. klasside tulemused olid järgmised:

I koht – Marisa Aruksaar, 6A

II koht – Kretlin Kiveste, 6A

III koht – Joosep Neps, 6C

100 sõna töö 7. klasside tulemused olid järgmised:

I koht – Morten Siimar, 7A

II koht – Kerttu Viitmann, 7B