Idufirma Vespia küberturbe töötuba

17.02.22 kell 13.30 toimus Rahumäe koolis idufirma Vespia küberturbe veebitöötuba 8.-9. klassile. 

Iduettevõtte Vespia töötoa võitsid meie koolile Küberpuuringus osalenud õpilased Hannes Artur Semper, Timoteos Mägi, Hannes, Aasmaa, Karl Oliver Toomväli, Raul Pählapuu, Bert Privoi, Mia Marta Vaheoja, Birgit Hanniste ja Maia Bunder.

 Aitäh teile!

Vespia  https://vespia.io/  on Eesti idufirma, mis tegeleb ettevõtete taustakontrolliga. Vespia kliendid on ettevõtted, kes peavad rahapesu tõkestamise seaduse järgi kontrollima, kes on nende ärikliendid: kas nad on reaalselt registreeritud, kust tuleb nende raha, kes on ettevõttega seotud inimesed ning ega nad ei ürita Vespia klienti petta. Vespia aitab oma klientidel mõista, kas nad peaksid mõne ettevõttega koostööd tegema või mitte. Vespia asutajad on Julia Ront ja Anton Vedešin on TalTechi vilistlased ning nad on juba aastaid töötanud idufirmades. Vespia kasutab AI/ML (tehisintellekt/tehisõpe) tehnoloogiaid.
Küberpuuringu auhinnana korraldas Vespia meie kooli õpilastele küberturbe töötoa, mis hõlmas järgmisi märksõnu:

Sellega seoses viib iduettevõte Vespia läbi küberturbe töötoa meie koolis, järgmiste märksõnadega:

  • küberkaitse
  • plokiahel
  • rahapesu
  • pilvetehnoloogia
  • krüptograafia
  • idufirma

Töötoas said õpilased esitada Vespiale küsimusi ning neil tuli lahendada ka krüpteerimisülesanne.Õpilaste esitatud küsimused edastati Vespiale vastamiseks.

Vaata küberturbe töötoa galeriid: