3. apr. 2024 | Koolielu

Aprill on nutikuu

Fookuses on digivahendite kasutamine ja digipädevuste arendamine õppetöös. Pöörame tähelepanu digitaalsele heaolule ja vaimsele tervisele.

Aprillis on õppetöö fookuses digivahendite õige kasutamine ja digipädevuse arendamine.

Aprillikuu jooksul annavad õpetajad oma ainetunnis vähemalt kahele lennule  ühe tunni arvutis.

2.04-25.04 pakub Tallinna Haridusamet veebikoolitussarja “Digilõunad”, mis on ellu kutsutud eesmärgiga parandada tasuta veebikoolituse abil õpetajate digi- ja meediapädevus .

27.03 – toimus Animakooli juhendamisel  5.b klassi animatsioonitöötuba kunsti ja eesti keele tunnis, mil õpilaste grupitööna valmisid “Võlur Ozi“-teemalised multikad. Aprillis võib valminud töid näha kooli TV vahendusel.

8.04 –  on koolimaja kaetud QR-koodidega, et 1.-9. klassid saaksid end vahetundides proovile panna matemaatikaülesannete lahendamises

9.04 – ülekooliline e-õppepäev ja õpilaste iseseisev töö kodus

11.04  kell 10.10  Digitaibu kooli aulas

11.04 kell 12.40   4.-6. klassi robootikavõistlus VAU-s (igast klassist 2 huvilist)

11.04 kell 14.30 algab DaVinci Resolve vabavara montaažiprogrammi kasutamise kursus meediatiimile ja soovi avaldanud õpetajatele

12.04 – QR-koodiga tehtav viktoriin. Võistkondade kohtumispaik on  2. korruse õpilaval järgmistel aegadel:

kell 10.10 7.-9. klass; kell 11.15 4.-6. klass (igast klassist ootame võistkonda 3 õpilast + telefoni)

16.04 kell 9.25 Kaisa Vooremaa loeng “Küberhügieen” 9. klassidele 3. korruse auditooriumis

08.-29.04  programmi “Tagasi kooli” e-tund “Miks ja kuidas vandenõuteooriad TikTokis levivad?” 7.-8. klassidele inimeseõpetuse tundides.

Soovitusi nutikuu tegevusteks

“Tagasi kooli” e-tunnid tasuta kasutamiseks, näiteks

1.-3. klassile Kaisa Vooremaa tund “Miks peab salasõna olema salajane?”

4.-6. klassile “Miks mul on nii raske telefoni käest panna?“ ja Kaisa Vooremaa tund “Kas ma võin oma paroole sõbraga jagada?”

7.-9. klassile “Kus on turvaline hoida paroole?”

Soovitav: google-lensi kasutamine tundides

Soovitav: rahatarkuse mängud ja videod minuraha.ee veebilehel https://www.minuraha.ee/et/kasulikud-abivahendid/opetajale

• Digitaalne heaolu ja vaimne tervis (loengu aeg selgub veel)
  • Koolimajas on kasutusel 3 nutivaba ala!

10.05 digiturvalisuse mäng 5.-6. klassidele

Täname nutikuu korraldustiimi Kaire Lõhmust, Kaie Riidakut, Aili Pärnpuud, Kaire Seldet ja Reeva Kuuske!