8. okt. 2021 | Koolielu

11.-17. oktoobil on VAIMSE TERVISE NÄDAL

Oktoober on vaimse tervise kuu ning Rahumäe tervisenõukogu kutsub teid osa saama VAIMSE TERVISE NÄDALAST, mis toimub 11.- 17. oktoobril. Tervisenõukoja selle aasta eesmärk on suurendada õpilaste liikumisaktiivsust läbi erinevate tervise teemaliste tegevuste.

Kõik lapsed ja noored vanuses 5–17 aastat peaksid aktiivselt liikuma iga päev vähemalt 60 minutit, see on vajalik eeldus nende tervise, arengu ja ka õppimisvõime jaoks.

Tartu Ülikooli liikumislabori uuringud näitavad, et koolipäevadel liigub 7–13-aastastest Eesti õpilastest piisavalt vaid iga neljas. Ligikaudu viiendik lastel ei liigu ühelgi päeval minimaalsel soovituslikult tasemel. (www.liikumakutsuvkool.ee)

Anname oma õpilastele võimaluse rohkem liikuda.

• “Pea, õlad, varbad” harjutus on SIIN
  • Käte koordinatsiooni harjutus on  SIIN (alates 17. sekundist).
  • Plaksutamise harjutus on  SIIN
  • “Haara pliiats” harjutus on SIIN
  • Nipsutamise harjutus on SIIN
  • Tuuleveski harjutus on SIIN
  • “Paus ajule” harjutus on SIIN Videos on seitse erinevat harjutust, mida kombineerida ja mille vahel valida.
  • Plaksud (kaks esimest harjutust, alates 10. sekundist ja alates 52. sekundist) on SIIN
  • Laste jooga poosid (pigem algklassidele)  on SIIN
  • Kõik selle nädala liikumispausid ja natuke veel leiad SIIT

Uuringud kinnitavad, et paus iga 20 minuti tagant tõstab õpivõimekust, aktiveerib aju ja parandab keskendumisvõimet.