Muusika

Lastekoor

1 kord nädalas
K 15.15

4.-9.klassile
Tasuta

Huviringist lähemalt

Viis head põhjust, miks tulla lastekoori laulma

  • Koorist leiad endale sõbrad kogu eluks! Kooslaulmine vähendab üksindustunnet.
  • Koorilaul on tervislik! Teadlaste sõnul tugevneb ühiselt eesmärgi poole püüeldes inimese immuunsüsteem ja nii püsid tervem. Kooriproovis kogetud hingamisharjutused rikastavad aju hapnikuga ning parandavad kopsu- ja südametööd.
  • Koorilaul parandab diktsiooni, sest treenib lisaks kõhu- ja seljalihastele ka põse- ja keelelihaseid.
  • Koorilaul parandab meie mälu. Teadlaste uuringud kinnitavad, et muusikaga tegelevatel inimestel paraneb töömälu. Seetõttu on inimene võimeline paremini fakte meelde jätma ning erinevaid seoseid looma. Kusjuures, sellised positiivsed muutused jäävad ajus püsima kuni 70ndate eluaastateni.
  • Laulmine teeb õnnelikuks! Koos lauldes vallandub kehas õnnehormoon nimega oksütotsiin.

Lisaks sellele, et koorilaul mõjub positiivselt nii vaimule kui füüsisele, saad laulda repertuaari pop-jazz`ist kuni laulupeolauludeni, treenida oma häält ja kõrva, osaleda ning esindada oma kooli laulupeol, külastada kontserte nii kuulaja kui ka esinejana ning lustida laululaagrites.

Koori juhatab alates 2003. aastast Janne Fridolin.

Janne Fridolin on Rahumäe põhikooli muusikaõpetaja ja dirigent alates 2003. aastast. Ta on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning õppinud Ene Kangroni, prof Ants Üleoja ja prof Tõnu Kaljuste dirigeerimisklassis.

Janne Fridolin on olnud liigijuht mitmel laulupäeval ja laulupeol, sealhulgas noorte laulu- ja tantsupeol „Mina jään“ (2017) ja Eesti Meestelaulu Seltsi 30. laulupäeval „Laulis isa, laulis poega“ (2018).

Janne Fridolin on olnud kunstiline juht üliõpilaste laulu- ja tantsupeol Gaudeamus (2014), Jõgeva Rahvakultuurifestivalil „Jõgeva ja Pedja vahel“ (2014) ja Jõgevamaa laulupäeval „Esivanemate radadel“ (2018), samuti 2019. aasta laulu- ja tantsupeotule Tallinna teekonnal.

2023. aasta noorte laulupeol „Püha on maa” astub Janne Fridolin üles poistekooride liigidirigendina.

Janne Fridolin on valitud Eesti Kooriühingu mentoriks ja tal on koorijuhi 7. kutsekvalifikatsioon.

Vaata veel

Kõik tegevused